Nowości
  • CZEKAMY NA KOCIĘTA

    W 2018 roku spodziewamy się dwóch miotów, pierwszy na koniec kwietnia a drugi na początku czerwca. 

     

Wizyt
Dziś: 14Razem: 632940

Wyprawka

Kocięta » Wyprawka

miseczki
na pokarm i wodę

  

 

Najlepsze są miski porcelanowe lub ze stali nierdzewnej. Są one łatwe do mycia i nie powstają na nich mini-rysy i pękniecia, gdzie mogą się zbierać resztki jedzenia oraz bakterie. Miski ze stali powinny być podgumowane. Kot wylizując resztki jedzenia nie ma problemu z przesuwającą się po podłodze miską. Polecam również automaty do karmy oraz wody. 

A dla kotów, które za mało piją - fontanny do wody dla kotów. 

 

kuweta z łopatką

Najlepiej kryta, która pochłania część nieprzyjemnych zapachów (z filtrem wymiennym), oraz duża. Brytyjczyki należą do kotów średnich i dużych, więc jeśli mają Państwo miejsce na dużą kuwetę, to od razu taką kupcie, nie będzie trzeba jej za szybko wymieniać. Najlepszym miejscem na postawienie kuwety jest łazienka/ubikacja.

     

żwirek

Polecam żwirki drewniane np. Cat's Best Nature Gold lub Cat's Best Eco Plus. Są to żwirki zbrylające się, które można spłukiwać w toalecie i do nich właśnie przyzwyczajone są kocięta od pierwszych chwil używania przez nich kociej toalety. Są one bardzo wydajne, dobrze pochłaniają nawet wyjątkowo silne kocie zapachy oraz są w 100% biodegradowalne.
 

transporter

Koty, ze względu na swoje bezpieczeństwo, powinny być zawsze przenoszone i przewożone w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do transportu zwierząt. Polecam dla brytyjczyków duże transportówki, otwierane od góry, co ułatwia wydostanie kota z jego wnętrze np. przy wizycie u weterynarza.

 

drapak

Koty powinny właśnie na drapaku, a nie na tapicerce mebli, ścierać swoje pazury. Większe drapaki są również doskonałym miejscem zabaw i odpoczynku, dobrze umieszczone w mieszkaniu stają się często punktem obserwacyjnym kota.
Ja osobiście bardzo polecam poniższe firmy producentów drapaków, są one bardzo solidne, pięknie wykonane i na długie lata. Warto naprawdę zainwestować.
czesanie

Krótkie futro kota brytyjskiego nie wymaga dużo zabiegów pielęgnacyjnych. Zwykłe glaskanie koty z włosem (od głowy do ogona) zwilżonymi dłońmi usuwa martwe włosy. Sezonalnie kot traci jednak więcej sierści i wtedy przyda się delikatna szczotka, który wyczesuje długi, martwy włos a nie narusza tak pożądanego u brytyjczyków podszerstka.
 

gilotynka do pazurków

       

Nożyczki lub gilotynka pozwolą na obcięcie pazurów kota na odpowiednią długość bez miażdżenia ich lub łamania. Instrukcja obsługi - przy odbiorze kota z hodowli :) Kot, który ma obcięte pazury nie drapie tak dużo przypadkowych mebli oraz nas samych podczas wskakiwania na kolana na przykład :)
 

bezpieczeństwo

Zabezpieczenie balkonu i okien jest niezbędne dla bezpieczeństwa naszych kotów, które zawsze mogą wyskoczyć za ciekawym dla nich obiektem i wbrew przysłowiu, nie zawsze spadają na cztery łapy. Dodatkowo mogą się wystraszyć i uciec tak daleko, że ich nie znajdziemy ani one drogi do domu. Pamiętajmy o tym!
Poniżej zdjęcia zabezpieczonego siatką balkonu i kratki do zabezpieczania uchylnych okien.

                 
 

inne

Mile widziane przez naszych czworonogów są wszelkie zabawki np. myszki lub zabawki na patyczkach, piórka, piłeczki. Pozwalają one zmotywować kota do ruchu i zabawy oraz są sposobem na nude, kiedy koty są same w domu.